Teknos Eco Marine; Türkiye’de bulunan ve çevre dostu yüzen konut yapılarının üretimi ve satışı konusunda uzmanlaşmış, müşterilerine çevre dostu, bağımsız ve özel bir gelecek yaşamak için en çağdaş mimari çözümleri ve en son teknolojik yenilikleri sunan uluslararası bir şirkettir. Çevremizdeki dünya gittikçe daha kaotik ve konformist hale geliyor, tamamen çevre dostu ve geri dönüştürülebilir konut birimleri gerektiriyor, bu da saygı ve hayranlıkla tam bir bağımsızlık ve doğa ile uyum içinde yaşamamıza izin veriyor. Devam eden iklim değişiklikleri ve bunun sonucunda deniz, göl ve nehir seviyesindeki yükselmeler bizi konut seçeneklerimizin eko-sürdürülebilirliğini düşünmeye zorluyor. Eco Modüle Boats, yüzen ve çevre dostu konut birimleriyle çevresel sürdürülebilirlik konusunda kararlıdır.
Su hayattır ve varlığımızın bir parçasıdır…

Eco Module Teknelerin Tasarımı; Tüm Hakları Teknos Group şirketine aittir. Teknenin tasarımları, Nadir Dülgeroğlu yönetiminde Teknos Eco Marine bünyesinde yapılmıştır. Görsel tasarımları dahil modül teknelerin mekanik, elektronik, motor, türbin ve diğer tüm tasarım ve üretimi şirketin kendi tesislerinde ve kendi ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir.

 • – Kapalı sistem elektrikli çift türbin jet motor ve tahrik sistemi ile doğa dostu performans,
 • – Teknoloji, yenilikçi tasarım ve Dünya’da yapılan güneş enerjili yüzen ev türleri içinde benzersiz bir üründür.
 • – Lityum bataryalı yüksek performanslı güç kaynağı kullanılmaktadır ve uzun ömürlüdür,
 • – Joystik ve android kontrol ile kolay kullanım imkanı vardır, tekne kullanım hakimiyeti yüksektir,
 • – Ticari olarak; konaklama, otel, ev kiralamaları yapmakta olan işletmelerin ve restoran, kafeterya, diğer ticari işletmelerin yeni tercihi, çevre ile uyumlu, sürdürülebilir ve modern bir ürün sunarak öne çıkmak isteyen tüm ticari işletmeler için idealdir.
 • – Denizde, göl ve nehir gibi su olan her yerde
 • – Multimedya sistemi bluetooth bağlantılıdır ve yüksek performans ses sistemlidir,
 • – Teknelerde GPS takip sistemi ve alarm vardır.
 • – Tekne gövdeleri takviyeli, vakum infüzyon organik lifli kompozitdir ve çift gövde olup batmaz niteliklidir,
 • – Eco modül teknelerde kişiye özel performans ve üretimler yapılmaktadır,
 • – Elektrikli yüzen evler ve modüller kategorisinde dünyada emsalsizdir ve yeni bir trend oluşturmaktadır,

Güneş enerjili ve elektrikli yüzen ev modüller;

RGB Led Aydınlatmalı Modern Dekorasyon

Güneş enerjili elektrikli yüzen modül teknelerde, rüzgar türbini ile hibrit sistemler uygulanabilir. Teknoloji ile fonksiyonelliklerin maksimum düzeyde uyumu, profesyonel iç mimarlar tarafından yapılan dekorasyonlar ve iç mimari ile bütünleştirilir. İç mekan ortasında bulunan cam zemin, suyun içinin görünmesini sağlar ve akvaryum efekti oluşturur. Özel su altı aydınlatma ile seyrine doyum olmaz görüntü sağlar. Eco modül teknelerin tüm iç aydınlatmaları led sistemdir ve elektronik kontrollüdür. Yüzen modüller değişik boyutlarda üretilir ve projelere uygun tasarlanır. Özel projeler yapılır, teras güneş panelleri açılır kapanır fonksiyonlu olabilir, gerekli olduğu durumlarda teras kullanılabilir.

Yıllar süren araştırmaların ardından Eco Module Tekneler, Nadir Dülgeroğlu tarafından tasarlandı, çevre dostu yüzen konut modülleri geliştirildi. Tamamen geri dönüştürülmüş bitki lifleri kullanılarak kompozit ahşap bir gövdeden yapılmış, 12 m çapında ve 4 m yüksekliğinde, 113 m2’lik bir konut birimidir. Değişik boyutlarda da üretilebilir.
Balkonlar yanlarda elverişli bir konumdadır ve büyük pencereler sayesinde su üzerinde büyüleyici manzaraların keyfini çıkarmanızı sağlar. Banyo ve mutfak çatı pencereleri, solar çatının yanı sıra, konut biriminin iç ihtiyaçları için kullanılan 60 m2 esnek fotovoltaik paneller yer almaktadır. Eco Module Boats’un içi, bir oturma odası, yemek alanı, yatak odası, mutfak ve banyo içerebilir veya farklı konut veya çalışma ihtiyaçlarına göre başka konfigürasyonlara sahip olabilir – bağımsız, münhasıran ve doğa ile tam bir uyum içinde yaşamak isteyenler için idealdir. Eco Module Boats nehir yolları, göller, koylar, atoller ve sakin suları olan deniz alanları boyunca konumlandırılabilir. Malzeme kullanımı ve sürdürülebilir üretim sistemleri bu üniteyi % 98’e kadar geri dönüştürülebilir hale getirmektedir. Buna ek olarak, sofistike bir dahili doğal mikro havalandırma ve klima sistemi sayesinde, düşük tüketimli bir yerleşim alanı olarak sınıflandırılır.

Modern Konsept


Konfor, zarafet veya stilden ödün vermeden yeni, çevre dostu ve sıradışı bir şekilde yaşamak isteyen genç çiftlere veya dört kişilik bir aileye ev sahipliği yapmak için idealdir. İç kısmında oturma odası, yemek alanı, yatak odası, mutfak ve banyo bulunmaktadır.

TEKNE KESİT PLAN
MODÜL TEKNE ÜSTTEN PLAN

Sualtı Kamera Sistemi ve Canlı İzleme

underwater boats ile ilgili görsel sonucu
Sualtı Kamera Sistemi

Tekne İçinden Dalış ve Seyretme

ölüdeniz sualtı ile ilgili görsel sonucu