Solar tekne-güneş enerjili elektrikli tekne-gezi teknesi - elektrikli pedal boat, deniz bisikleti-elektrikli kapsül katamaran tekne, jet türbin turist gezi teknesi

Güneş Enerjili Kapsül-Jet Deniz Araçları

Tasarım Tescilli Ürün

(Tüm Tasarım ve Üretim Hakları TEKNOSGROUP )

Otonom Turistik Gezi Tekneleri

Teknos EcoMarine, projeler için özel olarak tasarlanmış güneş enerjili ve elektrikli tekneler üretmekte ve ileri teknoloji özelliğine sahip şirketin yan kuruluşu TeknoTech Teknoloji işbirliği içinde geliştirilen yeni gezi tekneleri ile dünyadaki muadillerini aşarak otonom akıllı tekneler üretmektedir. Deniz veya sulardaki turistik geziler için önemli olan tekneler elektronik olarak birbirini takip edebilir ve çevrim içi olarak rehber tekneye ve sürekli olarak monitöre bağlanır. Önceden programlanmış veriye sahip bölgeler arasında gezinirken sadece bilgiyi tekneye ileten ve görsel olarak monitörde yayın yapan bir sistem vardır. Sürücüler tekneyi kullanmazlarsa, tekne rehber tekneyi otonom olarak takip eder ve sürücü serbest konumdadır. Turistik tekneler yüksek kaliteli dahili selfie kameraları ve harici kameralarla donatılmıştır. Turistler tekneler üzerindeki kameralarla çektikleri resimleri Bluetooth üzerinden telefonlarına aktarabiliyorlar. Turistlerin her türlü ihtiyaçlarını karşılayan teknelerde, denize girmek istediklerinde arka kapak açılır ve bir platform oluşur. Teknelerde klima ve ısıtıcı bulunduğundan yaz ve kış aylarında hizmet verebilirler. Teknelerde her türlü konfor düşünülmüştür, soğutucu ve içecekler mevcuttur.

Turistik Otonom Eğlence Teknelerinin Genel Özellikleri;

KILAVUZ TEKNE; İleri teknoloji ile donatılmıştır, rehber teknesinde diğer teknelerle sürekli uydu iletişim vardır. Merkez ile sürekli temas halindedir ve hava durumunu izler. Sahile yakınlığı nedeniyle kazaları önlemek için su altı sonar ve su üstü radarı, merkezi ses sistemi, yüksek seviyeli iç ve dış aydınlatma bulunmaktadır. Gelişmiş dış mekan ses ve ışık anons sistemi entegre edilmiştir. Kılavuz tekne özel yapım, daha güçlü ve diğerlerinden daha yeteneklidir ve başka bir tekne arızalanırsa kıyıya çekebilir. Rehber tekne aynı zamanda tam donanımlı bir cankurtaran botudur. Kılavuz teknedeki büyük soğutucu tüm teknelerin yiyeceklerini barındırır. Genel bir yiyecek ve içecek deposu vardır.

TURİSTİK TEKNELERİN ÖZELLİKLERİ;

 • Otonom akıllı tekne özelliği ve donanımı
 • Kılavuz teknenin otomatik takibi
 • Monitörden ve turistik yerlerden otomatik bilgi aktarımı
 • Kılavuz tekne ile sürekli ses / video bağlantısı
 • Dahili selfie ve dış mekan kamerası ile fotoğraf ve video çekme, veri aktarımı
 • Klima ve ısıtma sistemi
 • Yüksek performanslı deniz seri ses sistemi
 • İç ve dış mekan LED aydınlatma, sualtı aydınlatma
 • İlk yardım ekipmanı
 • Sualtı ve su altı çarpışmalarından kaçınma radar sistemi
 • Dalga riski sensörü ve uyarı sistemi
 • Yedek pil sistemi
 • Güneş enerjisi sistemi
 • Çatı ve kapı camlarının otomatik açılıp kapanması
 • İçecek soğutucu kabin sistemi
 • Akıllı can yeleği sistemi (can yeleği takılı olmadan tekne hareket etmiyor)
 • Arka açılır kapak ve güneşlenme platformu, su iniş merdiveni
 • Temiz su ile duş sistemi
 • Dahili piknik masası
 • Arka platformda otomatik kontrollü tenteler
 • Tekne denge su tankları sistemi

*********************************

Reklam Uygulamalı Tekneler :

Gezi Teknelerinde Reklam Uygulama Sistemi :

Tekne Tipi : SunBird-EW ( Solar Gezi Teknesi / 4 kişi)

Tekne Ölçüleri : Kapalı Konum 3.6m,

Kapak Açık : 5m

Reklam Alanı: Yaklaşık 8m2

Kurumsal Renk : dış gövde ve isteğe bağlı iç mekan

Neden Tekne Üzerinde Reklamcılık :

Mevcut açık hava reklamcılığı medya uygulamaları sabit yerlerdedir ve büyük maliyetlerine rağmen birçok nedenden dolayı hedeflerine ulaşamazlar. Örneğin; kaldırımlarda raketler veya otobüs durakları, reklam birimlerinin önündeki engeller nedeniyle net görünmesi için sınırlı zamanı vardır veya insanların önünden geçtiğinde algılama süreleri sınırlıdır, Gezi teknelerindeki reklamlar% 100 verimlilikle hedef kitleye ulaşır, insanlar tatil ortamlarında daha rahat görünür ve aynı anda denizi izleyen binlerce kişi odaklanabilir. Karadaki reklam kanalları çevresel yoğunluk nedeniyle açıkça görülemese de, denizdeki reklam kanalları çok net bir şekilde algılanabilmektedir. Teknelerdeki reklamlar, hedef kitleye tam verimlilikle ulaşır.

Teknelerde Reklam Alanları:

Teknenin dışında yaklaşık 8m2 reklam alanı vardır ve reklam verenin kurumsal gövdesi ana gövdeye uygulanır.
İsteğe bağlı olarak, şirketin kurumsal rengi teknenin iç kısmına uygulanır ve şirketin sembolleri dekoratif olarak entegre edilir.

Tekne içerisinde ürün entegrasyonu:

Reklam verenin kapsamı göz önünde bulundurularak şirketin ürünleri sisteme entegre edilmiştir. İçecek şirketi sponsor edilirse, yalnızca reklam verenin ürünleri teknenin soğutucusuna yerleştirilir ve satılır ve başka hiçbir marka yerleştirilmez. (Her teknede günde 60 içecek tüketilir)
Bir GSM telekom şirketi ilan edilirse, operatörün ürünleri kesinlikle o teknenin internet bağlantılarında kullanılır.

Sosyal Medya Etkisi:

Dünyada eşsiz olan bu tekneler büyük ilgi görecek ve teknelerle seyahat edenler selfie çekecek, fotoğraflarını çekecek ve sosyal medyada yayınlayacaktır. Çok sayıda paylaşılan resim reklam getirisine yol açacaktır. Sponsor firmaların reklamları, teknelerdeki özçekimlerde görülebilecek konumda sürücü koltuklarının arkasına yerleştirilecektir.

Reklam Zamanları:

Teknelerde reklam anlaşmaları yıllık olarak yapılır, kampanya dönemlerinde görseller reklam verenin talepleri doğrultusunda değiştirilir. (yılda bir görsel başvuru ücretsizdir )

İsteğe Bağlı Reklam Uygulamaları:

 • Tekne içi kurumsal uygulamalar
 • Selfie reklam alanı logo uygulaması
 • Tekne içi ses sistemi reklam cıngılları
 • Tekne içi soğutucu ve reklam şirketi ürün satışı
 • Tekne internet bağlantısında ilan edilen GSM operatör ürünlerinin kullanımı
 • Sponsor firmanın promosyon ürünlerini tekne kiralama şirketlerine vermek

*********************************

Otel Kurumsal Tekneler :

Tesislerin prestiji, su sporları aktivitelerinde kullanılan tekneler veya otel ve turistik tesislerin plajlarındaki turistik geziler içindir. Yüksek kaliteli tekneler, konukların güvenli ve konforlu deniz yolculukları yapmalarını sağlar. Teknelerdeki elektronik ekipman ile otel arasında sürekli iletişim vardır. En son sistem multimedya ekipmanı, klima, ısıtıcı, duş ünitesi, güneşlenme platformu, piknik masası ve içecek soğutucu ile donatılmış tekneler tüm ihtiyaçlara uygundur.
Otellerin veya tatil köylerinin kurumsal görsel kaplamaları, güneş enerjili elektrikli tekneler yapılır. Kıyı boyunca seyreden tekneler tesisin prestiji olacak ve turistlerin çektiği fotoğraflarla tüm dünyada görülecektir.