Güneş Enerjili Kapsül-Jet Gezi Tekneleri

Tasarım Tescilli Ürün

(Tüm Tasarım ve Üretim Hakları TEKNOSGROUP )

“Teknos EcoMarine temiz enerjiyi benimser” Amacı budur ve doğayı korumaktır. Deniz dünyası için yenilikleri, teknolojiyi geliştirir ve uygular. Teknos EcoMarine; elektrikli tekneler, hibrit ve fotovoltaik sistemler üretir. Elektrikli motor ve fotovoltaik entegrasyon sayesinde, doğanın, denizlerin ve su havzalarının tadını çıkarmak isteyenler için ideal huzur ve rahatlama sağlar. Teknos EcoMarine, ürünlerini %100 kendi bünyesinde tasarlayarak ve üreterek en yeni nesil teknikler ile ve malzemelerle benzersiz tekneler haline getirmektedir. Teknos EcoMarine, sadece tekne ve deniz bisikleti kiralamaları için değil, aynı zamanda denizi sevenler için de geniş ürün yelpazesi olan boş zamanlarınız için ideal bir partnerdir.
Teknos Eco Marine’yi seçmek için nedenler

 1. Gövde Yapısı ;
  İleri Teknoloji Vakum İnfüzyon kompozit gövde yapısı ile yüksek mukavemet ve uzun ömür sağlar.
 2. Tasarım ;
  Tescilli özel tasarım gövde seçimi, sürüş sırasında stabilite ve verimlilik sağlar. Orijinal ve çekici tasarım tekneyi türünde eşsiz kılar. Tasarım çalışmalarını tasarımcı N. Dülgeroğlu ve tasarım stüdyosu yapmaktadır.
 3. Elektrik Tahrik Sistemleri ;
  Elektrikli tahrik sistemleri, korunan doğa alanlarına tamamen sessizlik içinde ve çevre ile uyum içinde erişime izin verir. Yenilenebilir enerji ile desteklenen teknelerin tahrik sistemleri tamamen TeknoTech tasarımları ve üretimleridir. Türbinler projeye uygun olarak yüksek performanslara çıkabilir.
 4. Herkes İçin Basit Kullanım Avantajı ;
  Pratik bir joystick konforlu, kolay ve sezgisel bir sürüş sağlar. İçerdiği güçler sayesinde herkes Teknos EcoMarine teknelerini güvenle kullanabilir.
 5. Türkiye’de Üretilen Tekneler ;
  %100 Türkiye’de üretilmiştir, tamamen Türkiye’de Türk tasarımcılar tarafından tasarlanmış, üretilmiş ve monte edilmiş bir teknenin garantisidir.
 6. Konfor, Eğlence ve Güvenlik ;
  Ergonomik koltuklar kullanıcıya üst düzey güvenlik sunar ve yaşam alanı konfigürasyonu tekneyi çekici kılar. Tekneler içerisinde her çeşit konfor vardır, opsiyonel olarak klima, ısıtıcı, multimedya ses sistemi, GPS sistemler, free internet, sonar & radar tarama ve koruma sistemleri, çarpışma engelleme sistemleri, otonom sistemler, soğuk içecekler, can güvenlik sistemleri.
 7. Kişiye özel tekneler ;
  Çok çeşitli aksesuarlar, renkler ve grafikler her bir modeli orijinal ve özelleştirilebilir kılar. Kişiye özel tekneler yapılır isteğe bağlı olarak. İsteklere özel tasarım ve uygulamalar yapılır. Kişilere, oteller ve kurumsal firmalara özel tekneler tasarlanır ve üretilir.

————————————————————————————————-

SunBird-EW / Jet Kapsül Katamaran Tekne
Güneş Enerjili Elektrikli Geleceğin Tekneleri

Tekne Tasarımı Tüm Hakları Teknos Group şirketine aittir. Teknenin tasarımları, N. DÜLGEROĞLU yönetiminde Teknos Eco Marine bünyesinde yapılmıştır. Görsel tasarımları dahil teknenin mekanik, elektronik, motor, türbin ve diğer tüm tasarım ve üretimi şirket tarafından kendi tesislerinde ve kendi ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir.
Kapalı sistem ön beslemeli elektrikli çift türbin elektrikli jet motor ve tahrik sistemi ile doğa dostu performans,
Teknoloji, yenilikçi tasarım ve Dünya’da yapılan güneş enerjili kapsül jet gezi tekne türleri içinde dünyada benzersiz bir teknedir.
Lityum bataryalı yüksek performanslı güç kaynağı kullanılmaktadır ve uzun ömürlüdür,
Joystik kontrol ile kolay kullanım imkânı vardır, tekne kullanım hâkimiyeti yüksektir,
Bireysel kullanımlarda kaliteyi ve her yerde kullanım imkânı sunan trend üründür.

Ticari olarak;
Tekne ve deniz bisikleti kiralamaları, su sporları yapmakta olan işletmelerin yeni tercihi, çevre ile uyumlu, sürdürülebilir ve modern bir ürün sunarak öne çıkmak isteyen tüm turistik tesisler için idealdir.
Denizde, göllerde ve diğer su olan her yerde kullanılabilir.
Multimedya sistemi bluetooth bağlantılıdır ve yüksek performans ses sistemlidir,
Teknelerde GPS takip sistemi ve alarm vardır.
Tekne gövdeleri takviyeli, vakum infüzyon kompozitdir ve çift gövde olup batmaz niteliklidir,
Sunbird teknelerde kişiye özel performans ve üretimler yapılmaktadır,
4 kişilik gezi tekneleri kategorisinde dünyada emsalsizdir ve yeni bir kategori oluşturmaktadır,
Yüksek teknolojili teknelerde can güvenliği en üst düzeydedir
Maksimum donanımlı tekneler ile geleceğin gezi teknesi özelliğindedir

————————————————————————————————-

————————————————————————————————-

SUNBIRD-EW / Ticari İşletmeler & Tekne Kiralama Hizmetleri Versiyonu

Ticari Kiralık Gezi Tekneleri / Emsalsiz Kapsül Gezi Tekneleri Ayrıcalığı

Yüksek teknolojili ve donanımlı kapsül gezi tekneleri, kategorisinde diğer gezi tekneleri ile kıyaslandığında Dünyada emsalsizdir. Kişilerin memnuniyeti için maksimum konfor ve fonksiyonellikler mevcuttur. Elektronik donanım, uydu bağlantı, can güvenliği, multimedya ses sistemi, havalandırma, ısıtma, soğutma, android smart monitör, güneşlenme platformu, duş, masa, içecek soğutucu özellikleri olan teknelerde, soğuk havalarda keyif yapabilmek için arka platformda ek özellik olarak otomatik açılan tente sistemi vardır. Can güvenliğine önem verilen teknelerde tam donanımlı cankurtaran ekipmanı mevcuttur, çevredeki insanlara da yardımcı olunabilir niteliklidir. Kazalara karşı güvenlik önlemi olarak, su altı sonar sistemi ve su altı kameralar, su üstü kameralar ve radar sistemler ile çarpışma engelleme özellikleri vardır.
Ticari işletmelerin denetlenebilmesi için dijital ödeme sistemi mevcuttur ve merkezi kontrol edilebilmektedir. Her teknenin ayrı kodu vardır ve merkezden kiralama süreleri izlenebilmektedir. Teknelerin su altı ve su üstü yeni jenerasyon led aydınlatma sistemleri mevcuttur.

————————————————————————————————-

SUNBIRD-EW / LadyBug Kapsül Jet Gezi Teknesi

Uğurböceği konseptinde tasarlanmış ve itina ile üretilmiş tescilli, dünyada eşi olmayan özel bir gezi teknesidir. Teknenin dış ve iç tasarımlarında uğurböceği desenleri ve detaylı olarak işlenmiştir. İnsanlarda özel bir yeri olan uğurböceği konseptleri her zaman çekici olmuştur, birçok aksesuarlarımızda bu konsept kullanılmaktadır. Deniz üzerinde birçok adet teknenin aynı anda gezdiği durumlarda harika bir görsel şov olmaktadır.
Ladybug tekneler insanların ilgi odağı olmaktadır ve ticari işletmelerin tanıtımına katkıda bulunacaklardır. İşletmelerin veya otellerin sembolü olacak gezi tekneleri, her yaştaki insanların keyifli anlar geçirmesini sağlayacaktır. Her mevsimde kullanıma uygun tekneler, kapsül özelliği olması sebebiyle tüm yıl boyunca kullanılabilir, tekneler içerisinde klima ve ısıtma sistemleri vardır. Özellikle gençlerin vazgeçemeyeceği teknelerde, multimedya ses sistemi, internet, bluetooth bağlantı, kablosuz telefon, uydu takip donanımları, çarpma engelleme sonar ve radar sistemleri, acil cankurtaran donanımları. Teknenin arka kapağı açılır, güneşlenme, denize girme platformu olarak kullanılır veya gizli piknik masası açılır. Rüzgârlı ve soğuk havalar için arkada şeffaf tentesi vardır

————————————————————————————————-

Gövde Yapısı: Kompozit vakum infüzyon sistemi ile üretim, maksimum güç. Çift katlı katamaran gövdesi tasarımı

Tüm tasarım ve imalat hakları TeknosGroup’a ait olan gezi tekneleri kendi tersanemizde imal edilmekte olup, tamamı yerli tasarım ve imalat olması sebebi ile kullanıcılara sürekli destek sağlanabilmektedir. Elektrikli deniz araçları konusunda ülkemizde lider olan Teknos Ecomarine, küçük gezi tekneleri konusunda da duyarlı davranarak emniyet katsayısı en yüksek ürünü tasarladı.
Piyasada bulunan deniz bisikletlerinde birçok şikâyetler gündemde olup kazalar kaçınılmaz durumdadır. Dünyada bir emsali daha olmayan gezi teknelerimiz her türlü emniyet ve fonksiyonellik düşünülerek imal edilmektedir. Dört kişilik deniz araçları konusunda trend olmak niteliktedir. Çağımızın son teknolojileri ile donatılan araçlar kullanıcıların can emniyetlerini sağlamasının yanı sıra araç GPS takip kolaylığı da sağlamaktadır. Bu tekneler; tasarımları, fonksiyonellikleri ve işletme sistemi olarak dünyada emsalsizdir.
Yeni iş ve kazanç imkânı sunmakta olan sistem, Konsepti ile trend oluşturmakta ve prestiji birlikte sunmaktadır. İleri teknolojisi ile işletme kolaylığı en önemli özelliğidir, sistem dünyanın her yerinden takip edilebilmekte ve müdahale edilebilmektedir. Aynı anda birçok işletme kurulabilmesinin yanı sıra aynı anda tamamının takibi yapılabilmektedir.
Gövde Yapısı: Kompozit vakum infüzyon sistem ile üretim,
maksimum mukavemet. Çift katlı batmaz gövde tasarımı

Gövde Yapısı ve Teknolojileri;

Teknenin tasarımı dijital ortamda yapılmıştır, kullanıma, su verimliliğine, rüzgâr ve su direncine, sürüş emniyetine en uygun sonuca ulaşılmıştır. Dijital ortamda tasarlanan gövde modeli, üretim hatalarını ortadan kaldırmak amacıyla tamamı CNC robot sistemi ile işlenmiştir. Kompozit malzeme gövde, ileri teknoloji vakum infüzyon teknolojisi ile üretilir ve ürün kalitesi homojenliği en üst seviyeye çıkarılır. Alt gövde içi darbelere ve kırılmalara karşı önlem olarak esnek malzeme kaplıdır, su alma riski ortadan kaldırılmıştır. Tekne içi konfor ve kaymazlık sağlayan esnek PU antibakteriyal nitelikli malzeme kaplanmıştır. Tüm gövde alev almaz B1 seviye malzemeden üretilmiştir.
Katamaran gövdeler altında uygulanan, hakları firmamıza ait olup geleceğin sistemini sunmaktadır. Su ile tekne arasına hava üflenerek kaygan bir tabaka oluşturulur ve teknenin alt sürtünmesi tamamen ortadan kaldırılır. Maksimum enerji tasarrufu sağlanır.

 • Taşıma Kapasitesi: Dört kişilik
 • Güneş Paneli: Esnek, marin serisi yüksek verimlilik
 • Tahrik Sistemi: Harici olarak monte edilmiş türbin jet sistemi x 2 adet
 • Motor Tipi: 24-48 Volt AC motor, elektronik kontrol sistemi
 • Aydınlatma Sistemi: Tüm aydınlatmalar marin seri led teknolojisi
 • Boyutlar: Uzunluk = 350cm, Genişlik = 180cm, Yükseklik = 190cm

————————————————————————————————-

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-2-1024x627.png

Tekne alt yapısı ( Air Cavity Teknoloji )

Teknenin gövde alt tasarımı Teknos Eco Marine firmasına tescillidir ve maksimum enerji tasarrufu sağlamaktadır. Alt tasarımın özelliği, su ile teknenin temasını kesen yapısı sürtünme katsayısını minimum seviyelere düşürmesi ve teknenin su üzerinde daha az enerji ile kaymasını sağlamasıdır. Tekne altına özel bir sistem ile hava üflenmektedir ve bu işlem sadece tekne hareket halindeyken gerçekleşir. Ayrı bir blower fan ile hava basıncı ve üflemesi gerçekleşir

————————————————————————————————-

Joystick Kontrol Sistemi ;

Gezi teknelerini her yaşta ve kapasitede insanların kullanacağı düşünülerek kontrol sisteminde, en verimli ve kullanım kolaylığı sunan TeknoTech joystick ve Android Kontrol tercih edilmiştir. Sağ veya sol elle kullanmaya uygun sistem, tek kol ile tüm fonksiyonları kapsar, kontrol eder. Ergonomik tasarımı ile uzun süreli kullanımlarda rahatsızlık vermez.

————————————————————————————————-

Mobil telefon şarj ve bluetooth multimedya ;

Mobil telefonların hayatımızda çok önemli bir yeri vardır, çağımızda dünya ile ilişkimizi sağlamaktadır. Gezi teknelerimizde bu etken de düşünülerek son teknoloji şarj üniteleri donanıma dahil edilmiştir. Kablosuz şarj tercih edilmiş olup, kablo problemleri ortadan kaldırılmıştır. Multimedya ses sitemine bluetooh ile bağlantı yapılarak her kişi tercih ettiği müziği dinleyebilmektedir. Bu esnada batarya tüketimi artmaktadır, ancak mevcut kablosuz şarj üzerindeyken telefon batarya bitirme problemine maruz kalmaz.

————————————————————————————————-

Solar Panel Teknolojisi :

Esnek nitelikli, lamine marin seri güneş panelleri her türlü hava şartlarına ve ıslak ortama uygun olarak ileri teknoloji ile imal edilmiştir. Tekne tavanında bir adet sabit ve onun altında kayarlı otomatik sistem ile açılan ikinci panel mevcuttur. Tekne kullanım dışıyken veya isteğe bağlı, otomatik olarak ikinci panel öne doğru kayarak daha geniş alan oluşturur ve teknenin ihtiyacı olan elektriği maksimum seviyede güneşten elde eder. Bu konuda dünyanın en gelişmiş ve yüksek verimli panelleri kullanılmaktadır.

————————————————————————————————-

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı teknos-teknos-eco-marine-tekne-tasar%C4%B1m-boats-design-nadir-d%C3%BClgero%C4%9Flu-t-gezi-tekneleri-kiral%C4%B1k-elektrikli-tekne-electric-boats-boat-turbine-jet-slider-3.png

Ön Beslemeli Kompakt Türbin Jet Teknolojisi

Teknenin en önemli sistemlerinin başında gelen, TeknoTech tasarımı ve üretimi olan tescilli, tahrik sistemi en son teknoloji ile geliştirilmiş ve birçok sistem tek gövdede toplanmıştır. Motor türbin ile bir bütündür ve tamamen suyun içinde çalışır, ısınma problemi ortadan kaldırılan motor ömrü maksimum seviyelerdedir ve ısınmayan motor daima maksimum performanstadır. Harici bir modül olan türbin sistemi, tekneye çok basit uygulanmaktadır kızaklı sistem ile monte edilir ve arıza durumunda yenisi ile çok kolay değiştirilir. Tekne çalışma saatleri içinde servis zamanı kaybetmez, tekrar hizmete devam eder.
Tekne gövdesine harici olarak takılıp sökülebilen, kızaklı kompakt türbin sistemi özel tasarım olup tüm hakları firmaya aittir.
Öncelikle denizdeki insanlara ve aynı zamanda deniz canlılarına zarar vermeyecek şekilde tasarlanan türbin sistemi Teknos firması yan kuruluşu Teknotech tarafından geliştirilmiş ve üretilmiştir. Aynı zamanda türbin içindeki motor ve motor sürücüleri tamamen tarafımızdan TeknoTech tasarlayıp imal etmektedir. Sistemin diğer türbinlerden en büyük farkı, önden gelen basınçlı suyu da kullanarak maksimum performans sağlamasıdır.

————————————————————————————————-

Tekne Tracker ve GPS Sistemleri ;

Extreme teknelerde opsiyonel olarak uygulanan GPS uydu sistemi ile teknelerin uzaktan takibi, kontrolü ve fonksiyonlarının uzaktan ayarlanabilme özelliği mevcuttur. Teknelerin hızları, uzaklaşma mesafeleri, kullanım sınırları merkezden ayarlanabilir niteliklidir. Ticari işletmeler, tekne kiralama şirketleri için güvenlik ve tekne takibi en önemli unsurdur.

————————————————————————————————-

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı gps-kontrol-2.png

GPS Takip ve Uzaktan Kontrol Sistemi

Teknelerin tüm uzaktan takipleri ve kontrolleri GPS teknolojisi ile gerçekleştirilir. Uydu üzerinden çalışan iletişim sisteminde her bir teknenin kendine ait bir kodu vardır ve dünyanın her yerinden takip ve kontrol yapılabilir. Ticari işletmeci bir veya daha fazla işletmesini aynı anda merkezden kontrol edebilir. İşletmeciye firmamız tarafından yazılım yüklenmiş operasyon ve takip amaçlı tablet bilgisayar, sisteme entegre olarak çalışan ve üzerine tabletin monte edildiği ve boyuna asılabilen veya konsol olarak çalışabilen bir joystick kontrollü uzaktan kontrol ünitesi vardır. Opsiyonel olarak yazılım işletmecinin uzaktan takibi için diğer bilgisayarlara da yüklenir.

GPS Kontrol sistemi uygulamaları;

 • Teknelerin konumlarının takibi
 • Hızlarının kontrolü ve sınırlanması
 • Karadan uzaklaşma mesafe sınırlaması ( sanal bariyer sistemi )
 • Batarya durumunun takibi ( şarj durumu ve ısısı )
 • Motorların takibi, ısınması ve hız kontrolü
 • Teknenin ışıklarının uzaktan açılıp kapatılması
 • Uzaktan arıza takibi
 • Tekne ile interkom ses bağlantısı
 • Teknenin uzaktan kontrol ile sahile yanaştırılması
 • Teknenin kaç saat ve dakika cinsinden kiralama takibi
 • Güneş paneli şarj takibi
 • Dalga seviyesi takibi

————————————————————————————————-

Gövde Yapısı ve Teknolojileri;

Teknenin tasarımı dijital ortamda yapılmıştır, kullanıma, su verimliliğine, rüzgâr ve su direncine, sürüş emniyetine en uygun sonuca ulaşılmıştır. Dijital ortamda tasarlanan gövde modeli, üretim hatalarını ortadan kaldırmak amacıyla tamamı CNC robot sistemi ile işlenmiştir. Kompozit malzeme gövde, ileri teknoloji vakum infüzyon teknolojisi ile üretilir ve ürün kalitesi homojenliği en üst seviyeye çıkarılır. Alt gövde içi darbelere ve kırılmalara karşı önlem olarak esnek malzeme kaplıdır, su alma riski ortadan kaldırılmıştır. Tekne içi konfor ve kaymazlık sağlayan esnek poliüretan integral anti bakteriyel nitelikli malzeme kaplanmıştır. Tüm gövde alev almaz B1 seviye malzemeden üretilmiştir.
Katamaran gövdeler altında uygulanan, hakları firmamıza ait olup geleceğin sistemini sunmaktadır. Su ile tekne arasına hava üflenerek kaygan bir tabaka oluşturulur ve teknenin alt sürtünmesi tamamen ortadan kaldırılır. Maksimum enerji tasarrufu sağlanır.

————————————————————————————————-

3D tekne model- tekne prototip-tekne tasarım, mehmet taşanyürek, nadir dülgeroğlu
3D tekne model- tekne prototip-tekne tasarım, mehmet taşanyürek, nadir dülgeroğlu

Çok fonksiyonlu Koltuk Sistemi Sistemi ;

Tekne ile gezi yapan kişilerin uzun süre kullanmaları dikkate alınarak rahat bir sürüş için proje için özel koltuklar tasarlanmıştır. Her yaşta ve gövde yapısındaki kullanıcılara uygun tasarlanan koltuklarda ergonomik tasarım uygulanmıştır, ıslak ortama uygun koltuklarda, oturma yerleri yumuşak malzeme ile kaplıdır ve rahattır.
Elektronik sensörlü koltuklarda kişi oturduğunda can yeleği takılmadan teknenin hareketi mümkün olmaz. Can yeleği üzerindeki emniyet çipi ile bağımlı çalışır.
Koltukların en önemli fonksiyonlarından olan, eksenel dönüş sistemi ile koltuklar arkaya dönebilir ve arka platform ile bütünlük sağlanır.

————————————————————————————————-

Arka Platform Oturma Grubu ;

Teknenin arka platformu çok amaçlı kullanılmaktadır, güneşlenmek ve denize girmek imkânı sunan platform üzerinde otomatik olarak çalışan ve platform içinde gizli olan ankastre masa ve oturma grubu sistemi butona basarak otomatik kurulur, teknenin en keyifli ortamını oluşturur. Ayrıca arka platform serin ve yağışlı havalarda dahi kullanılabilmesi amaçlanarak, şeffaf bir tente ile kapatılabilir.
Arka platformun diğer amacı da, denizde boğulan olması durumunda tam donanımlı acil müdahale yapılır boğulan kişiyi yukarı çekmek için su seviyesine kadar indirilebilir fonksiyonludur.

————————————————————————————————-

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı teknos-teknos-eco-marine-tekne-tasar%C4%B1m-boats-design-nadir-d%C3%BClgero%C4%9Flu-t-gezi-tekneleri-kiral%C4%B1k-elektrikli-tekne-electric-boats-boat-motor-driver-slider-1.png

Motor ve Sürücü Teknolojileri;

Teknos Ecomarine teknolojilerinin sistemlerinden olan kendi tasarım ve üretimi RIM motor ve motor sürücüleri %95 verim ile çalışmaktadır. Düşük voltaj yüksek akım sistem kullanım esnasında güvenlik sağlamasının yanı sıra çok fonksiyonlu kontrol imkânı sunar. Islak ve nemli ortamlar için özel olarak tasarlanan ve üretilen sistemler, bakım gerektirmez ve uzun kullanım ömrüne sahiptirler. Tork ve hız kontrolü fonksiyonu teknenin kapasitesinin üzerinde hızlara çıkmasına imkân verir.

————————————————————————————————-

Elektrikli tekneler batarya sistemleri, lityum batarya
Elektrikli tekneler batarya sistemleri, lityum batarya

Marine Lityum Batarya Sistemi ;

TeknoTech tasarım ve üretimi 48V yeni jenerasyon Lityum batarya paketi, maksimum güvenliklidir ve akım korumalıdır. 2000 dolum imkânı olan bataryalar uzun ömürlü ve yüksek performanslıdır. Soğutuculu gövde ile sürekli kullanım imkânı. Sunbird teknelerde kullanım amacına ve ihtiyaçlarına uygun olarak, 3KWh – 5KWh – 8KWh kapasitelerde batarya kullanılmaktadır. Özel projeler için yüksek kapasiteler bataryalar kullanılmaktadır.

————————————————————————————————-

Batarya Şarj Ünitesi ;

Su geçirmez özellikli, marine özel tasarım ve üretim ( IP65 standart ). 110-230 Vac girişli, 48-72 volt özelleştirilmiş şarj. Batarya korumalı otomatik akıllı şarj teknolojisi, hızlı ve yavaş şarj seçeneği. Renkli led durum göstergesi. Akım ve sıcaklığa bağlı otomatik çalışan soğutma sistemi.

————————————————————————————————-

Marine Multimedya Ses Sistemi;

Geleceğin tekne tasarımında maksimum konfor ve kişilerin tatmini düşünülmüştür, bunların arasında kaliteli bir ses ve multimedya sistemi vazgeçilmez donanımların başında gelmektedir. Yüksek performanslı, üst kalite ve fonksiyonel ses sistemi teknenin tasarımı ile bütünleşmektedir. Multimedya sistem konsepte uygun görselliğinin yanısıra ışıklandırmaları ile fantazi sunmaktadır. Bluetooth ile mobil telefonlara bağlantı kurabilen sistem, ayrıca harici belleklere de uyumludur

————————————————————————————————-

İçecek Soğutucu Otomat ;

Gezi teknelerinin vazgeçilmez ihtiyacı olan içecek soğutucular minimum enerji tüketir ve yüksek verimlidir. Otomat özellikli soğutucular içerisine doldurulan içecekler devamlı soğuktur ve bir adet alınca otomatik olarak diğerini hazır bekletir. Deposunda içecek bitince otomatik uyarı verir. İsteğe bağlı olarak, sürücü önündeki android ekrandan komut verilerek de içecek vermesi sağlanabilir.

————————————————————————————————-

Camlar ve Nitelikleri ;

Gezi teknelerini her kapasitede kişilerin kullanacağı düşünülerek kullanım hatalarından oluşacak kazaları engellemek amacı ile çevresi sensörler ile donatılmıştır ve teknelerin birbirleri ile veya başka tekneler ile çarpışması engellenmiştir. Sensörler yakın bir şey gördüğünde tekne otomatik olarak kendisi durmaktadır.

————————————————————————————————-

Elektrikli pedal boat, elektrikli deniz bisikleti, elektrikli gezi teknesi, su sporları, güneş enerjili gezi teknesi
Elektrikli pedal boat, elektrikli deniz bisikleti, elektrikli gezi teknesi, su sporları, güneş enerjili gezi teknesi

Mesafe ve Çarpışma Engelleyici Sensör Sistemi ;

Gezi teknelerini her kapasitede kişilerin kullanacağı düşünülerek kullanım hatalarından oluşacak kazaları engellemek amacı ile çevresi sensörler ile donatılmıştır ve teknelerin birbirleri ile veya başka tekneler ile çarpışması engellenmiştir. Sensörler yakın bir engel gördüğünde tekne otomatik olarak kendisi durmaktadır.

————————————————————————————————-

360° Kamera Sistemleri ;

Tekne içindeki insanların güvenliği düşünülerek 360° marin kamera sistemi uygulanmış olup, içerideki monitörden sürekli olarak genel görüş sağlanır. Kamera görüntüleri ticari işletmelerde merkezden izlenir ve ayrıca kamera kayıtları belirli süreler için saklanabilir, olumsuz durumlarda bu kamera kayıtları ile sorun tespit edilir.

————————————————————————————————-

Elektrikli pedal boat, elektrikli deniz bisikleti, elektrikli gezi teknesi, su sporları, güneş enerjili gezi teknesi
Elektrikli pedal boat, elektrikli deniz bisikleti, elektrikli gezi teknesi, su sporları, güneş enerjili gezi teknesi

Su Altı Çarpma Engelleme Sonar Sistem ;

Gezi teknelerinde güvenlik sebebiyle, su altı sonar taramalı uyarı sistemi mevcuttur. Teknenin sığ sularda zemine çarpmasını önlemek veya kayalara çarpmasını engellemek için dip tarama sürekli aktif durumdadır, bir engel algılandığında otomatik olarak ses ile uyarı verilir ve monitörden dip kamera ile suyun içi görünür. Bu durumda tekne kendisi otomatik olarak durur, kaza veya hasar engellenir. Kullanıcıların can emniyeti de sağlanmış olur.

————————————————————————————————-

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-5.png

Denge ve Stabilizasyon Sistemi ;

Başlık

Teknelerde en önemli etken, denge unsurudur, birçok küçük tekne bu sebeple batmaktadır. Teknelerimizde otomatik denge ve stabilizasyon sistemi mevcut olup, dört adet su tankı ile teknenin genel dengesini ayarlamaktadır ve içindeki kişilerin yer değişmesi sonucu bozulan dengeyi otomatik olarak kendisi sağlar. Stabil sürüş konforu emsalleri arasında tekneyi ayrıcalıklı kılar.

————————————————————————————————-

Led Aydınlatma Sistemi;

Gece kullanıma uygun tasarlanan gezi teknelerinde aydınlatma konusunda diğer sistemlerde olduğu gibi ileri teknoloji kullanılmıştır ve marin seri led aydınlatmaların tamamı uzun ömürlü ve markalı ürünlerdir. Aydınlatma tasarımı ile tekneler gece görselleri ile ortama canlılık katmaktadır ve ilgi odağıdır. Led aydınlatma uygulamaları; ön aydınlatma farlar, su altı aydınlatma, genel gövde aydınlatma, arka aydınlatmalar ve iç aydınlatmalardır.

————————————————————————————————-

Sensörlü Can Yeleği Güvenliği ;

Gezi teknelerimizde insan can güvenliğine önem veriliyor ve her önlem alındı. Can yeleği mecburiyetinin uygulanmasını sağlamak amacıyla, geliştirdiğimiz özel üretim elektronik çipli yelekler giyilmeden tekne hareket etmiyor ve uyarı veriyor. Güneş altında kişilerin rahatı düşünülerek ince yelekler kullanılmaktadır. Sertifikalı yelekler, otomatik özellikli olup, gece ışık yanmaktadır.

————————————————————————————————-

Dalga Risk Sensörü;

Küçük gezi teknelerinde dalga riski sebebiyle birçok istenilmeyen kazalar oluşmaktadır ve bu sebeple birçok kişi hayatını kaybetmektedir. Bizler kişi güvenliğini korumak için dalga riskine karşı çalışmalar yaptık ve riskli dalgalarda uyarı çalışmaya başlıyor. Önce sürücüyü uyarıyor ve ardından merkez operatöre bilgi gönderiyor. Teknenin acil olarak sahile gelmesi sağlanıyor.

————————————————————————————————-

Sunbird-EW Özel Römork ;

Karayolları ve Avrupa standardına uygun, çekme kolaylığı sağlayan özel tasarım. Paslanmaz metal gövde römork Sunbird tekne için özel üretimdir. Sudan etkilenmez, suyun içine tekne yüklemek için sokulabilir. 3 yıl garantilidir.

————————————————————————————————-

Güneş Enerjili Amfibi Tekne Transfer Robotu ;

Teknelerin suya indirilmesi ve sudan karaya çekilmesi artık çok kolay. Güneş enerjisi ile şarj olan robot uzaktan kumanda ile kontrol edilmektedir, katamaran teknenin altına giren robot lift sistemi ile tekneyi üzerine alarak istenilen yere taşımaktadır. Su geçirmez teknolojiye sahip robotun tamamen tasarımı ve üretimi Teknos EcoMarine firmasına aittir.

————————————————————————————————-