Tasarım bölümünde dizaynerlerimiz tarafından gerekli çalışmaları yapılarak bilgisayar ortamında 3D modellemesi tamamlanan tekne tasarımları, firmamız tarafından 3-5 eksen CNC işleme sistemi ile katı model oluşturulur. Katı modeller, model imalat bölümümüzde konusunda ehil kadromuz tarafından en hassas şekilde birçok özel aşamalardan geçirilerek kompozit kalıp alınacak seviyeye getirilir.

CNC İşleme ; Masaüstü tasarım çalışmaları tamamlanan tekne modelleri CNC işleme departmanımıza gönderilir ve işlenecek modelin ihtiyacına göre 3 veya 5 eksen makinelerde işlenir. CNC işleme esnasında tercihlere uygun olarak epoksi, ahşap, poliüretan, polistren köpük ve diğer materyaller kullanılır.

MODEL PROTOTİP

Tasarım ve geliştirme projelerinde gereksinim duyulan ürün/sistem/alt sistem seviyesi fiziksel doğrulama prototiplerini tesisimizin bünyesinde yer alan model ve prototip atölyemizde üretiyoruz. Genelde kompozit malzeme kullanarak imal ettiğimiz fonksiyonel prototip ürünlerin yanı sıra CNC kontrollü 5 eksen model işleme tezgahlarında kompozit tekne imalatında kullanılmak üzere karina, güverte ve diğer tekne bileşenleri için modeller imal etmekteyiz.

Kompozit teknelerin sınırlı büyüklükteki kullanım alanlarından azami fayda sağlamak için mühendislik çözümleri üreten firmamız, otomotiv sektöründe elde etmiş olduğu bilgi birikimini denizcilik alanında da kullanarak doğru sinerjiyi yaratmayı hedefliyor. Kullanıcı ergonomisini ön planda tutarak sistem ve alt sistem entegrasyonunu en uygun seviyede gerçekleştirmek adına bilgisayar destekli yenilikçi çözümler üretiyor ve bunları tasarımlarımıza yansıtıyoruz. CNC kontrollü, 5 eksen model işleme tezgahlar ile karina, güverte, tavan ve zemin parçaları gibi kompozit teknelerin kritik bileşenlerine yönelik model imalat sürecimizde teknolojiyi kalite ile buluşturarak paydaşlarımıza en iyi hizmeti sunuyoruz.Model imalatımıza ilave olarak, müşterilerimizin taleplerini karşılayabilmek adına iş süreçlerimizi bir adım ileri taşıyarak kalıp üretimi konusunda da destek verme gayreti içerisindeyiz.