www.teknosgrup.com

Firma Kuruluş Tarihi ( 1955 )

Teknos Group / Teknos Eco Marine

Fabrika ( Düzce / Turkiye ) : 26,000m2 kapalı alan + 30,000m2 açık alan = 55,000m2 

Tersane ( Bodrum / Turkiye ) : 2,500m2

Geçmişi 1900 senelerine dayanan Teknos firması 1955 yılından itibaren İstanbul’da faaliyetine devam etmeye başlamıştır, endüstri ve sanayinin birçok branşında üst düzey referansları ile kendini ve güvenilirliğini ispatlamıştır. Teknoloji ve AR-GE konularında daima kendini yenileyen Teknos firması, uzun yılların deneyimini üniversiteler işbirliğiyle daha da üst seviyelere taşımıştır. Teknos firmasının en önemli branşlarından birisi olan elektrik ve elektronik teknolojileri ile ülkemizde elektrikli araçlar konusunda üretimler için çalışmalar başlatılmıştır ve bu deneyimleri deniz araçlarına da uygulayan firma, dünyada konusunda emsalleri az olan üretimlere imza atmaktadır. Özellikle AC düşük voltaj yüksek akım konusunda ihtisas sahibi olan firma, elektrik motorlarını ve motor sürücülerini kendisi projeye uygun olarak tasarlayıp %100 yerli imalat yapmaktadır. Kompozit teknolojilerindeki ihtisasını diğer teknolojileri ile birleştiren firma tamamı yerli üretim projeler geliştirmekte ve yapmaktadır.

Teknos Eco Marine / İş kabiliyetleri

  • Elektrik & Elektronik Teknolojileri
  • Tasarım & Model Uygulama ( 3D teknoloji )
  • AC Motor Teknolojisi
  • Motor Sürücü Teknolojileri
  • Kompozit Teknolojileri
  • Tersine Mühendislik ve Teknolojileri
  • Cam İşleme Teknolojileri
  • Deniz Motoru ve Türbinleri Teknolojileri
  • Marin Rüzgar Türbini Teknolojileri

————————————————————————–

Teknos Group Şirketleri;


( www.teknosecomarine.com )

( www.teknosgrup.com )

( www.teknosgrup.com )

Elektrikli Tekne ve Araçlar ( TeknosEcomarin – Teknocar – QT Otomotiv )

Elektrikli araç sistemleri projelendirme geliştirme ve uygulama, otomotiv ve deniz araçları, ekomarin tersane ve elektrikli tekne üretimi, elektrikli araçlara özel akü sistemleri.

————————————————————————–

www.teknosecomarine.com

Elektrik ve elektronik ( Teknotech )

Her çeşit elektrik ve elektronik ürün tasarım ve imalatı, elektronik kumanda sistemleri, projeye uygun motor sürücüleri ve özel motor tasarım imalatı, led aydınlatma ve led sistemleri.

———————————————————————

www.teknosetballistic.com

Kurşungeçirmez ve zırhlama ( Teknoset Armour )

Kurşungeçirmez sistemler, araç, tekne, bina, banka, konsolosluk zırhlamaları, zırhlı kulübeler.

————————————————————————

www.teknosgrup.com

Geleceğin Teknolojisi Kentsel Tarım Sistemleri

Geleceğin bitki üretim sistemi ve teknolojileri ile kentsel tarım fabrikaları. Tüm dünya hakları Teknos firmasına ait olan sistem konusu dahilinde tek olma özelliğindedir. Uzay teknolojileri ile kapsül makinelerde iklimlendirme bitki üretimi.

————————————————————————

Dekoratif Otomatik Camlı Kapama Sistemleri

Projelere özel dekoratif otomatik camlı kapatma sistemleri üreticisi olan Teknos firması ürünün dünyada tek üreticisi olup tüm hakları kendisine aittir. ( kurşungeçirmez camlı kapama, teras ve mekân kapama, kış bahçeleri, tekne cam kapama sistemleri )

————————————————————————

Plastik İmalatı ve Kalıpları ( Teknos – Teknograph – Neşe Plastik – Teknoplastik )

Kırtasiye cetvel ve çizim gereçleri, Otomotiv yan sanayi ve aksesuarları, Sanayi ürünleri imalatı, Oyuncak ve hırdavat imalatı, züccaciye imalatı. Her nevi plastik kalıp tasarım ve imalatı.

—————————————————————–

Makine tasarım ve imalatı ( Teknomak – Nanomak )

Plastik profil, şişirme ve enjeksiyon makineleri, genel amaçlı robotik sistemler ve montaj makineleri, projeye özel makine tasarımı ve imalatı, serigrafi ve rotoprint baskı makineleri, seramik-cam fırın ve tünel sistemleri, anahtar teslimi tesis ve fabrika projelendirme üretim hatları imalatı ve montajı.

——————————————————————————

Baskı teknikleri ve uygulamaları ( Teknoprint )

Her çeşit baskı sistemleri uygulamaları, profil ahşap desen makineleri, hotstamping uygulamalar ve makineleri, sanayi etiketleri ve marka baskıları, otomotiv markaları etiketleri ve gösterge panelleri vs.

————————————————————————

Cam imalat ve uygulamaları ( Teknoset Glass )

Projelere uygun dekoratif camlar, nitelikli camlar ( jammer sistemli – led ışıklı – ısıtıcılı – kararan ), kurşungeçirmez camlar, bombeli otomotiv ve tekne camları