Tekne üzeri reklam, outdoor reklam, reklam trend, elektrikli pedal boat, reklam mecra
Tekne üzeri outdoor reklam sistemi, kiralık reklam alanları, reklamda hedef kitle, yeni reklam fırsatı, en iyi reklam

 Teknos EcoMarine / Gezi Tekneleri Üzerinde Reklam Uygulamaları Sistemi

Tekne Cinsi : SunBird-EW ( Solar Gezi Teknesi / 4 kişi )

Tekne Boyutları : Kapalı Pozisyon 3,6m, Kapak Açık 5m

Reklam Alanı : Yaklaşık 8m2

Kurumsal Renk : Tekne gövdesi dışı ve opsiyonel içi

Neden Tekne Üzeri Reklam :

Mevcut outdoor reklam mecra uygulamaları sabit yerlerdedir ve çok büyük bedeller ödenmesine ragmen birçok sebep ile amaçlarına tam ulaşamaz. Örneğin; kaldırımlardaki raketler veya otobüs durakları reklam ünitelerinde önlerine gelen engeller sebebiyle net görünme süreleri kısıtlanmaktadır veya insanlar önlerinden geçerken algılama süreleri kısıtlıdır, bunların haricindeki başka etken ise insanların yollarda hareket halindeyken başka birşeyler ile meşgul olabilmesidir.

Gezi tekneleri üzerindeki reklamlar %100 verim ile hedef kitleye ulaşmaktadır, insanlar tatil ortamlarında daha relakstır gördüğüne odaklanabilir ve binlerce kişi aynı anda denizi seyretmektedir. Karadaki reklam mecraları çevre yoğunluğu sebebiyle net görülemezken denizdeki reklam mecraları çok net olarak algılanabilmektedir. Tekneler üzerindeki reklamlar hedef kitleye tam verim ile ulaşır.

Tekneler Üzerinde Reklam Alanları :

Tekne dışında yaklaşık 8m2 reklam alanı mevcuttur ve ana gövdeye reklam veren firmanın kurumsal rengi uygulanır.

Opsiyonel olarak tekne iç mekanında firmanın kurumsal rengi uygulanır ve firmanın sembolleri dekoratif olarak entegre edilir.

Tekne içinde ürün entegrasyonu :

Reklam veren firmanın kapsamı dikkate alınarak firmanın ürünleri sisteme entegre edilir. Örnekğin; içecek firması reklamı varsa teknenin soğutucusuna sadece reklam veren firmanın ürünleri konulur ve satışı yapılır, başka hiç bir farklı marka konulmaz. ( her teknede günde yaklaşık 60 adet içecek tüketilir )

Bir GSM telekom firması reklamı varsa o teknede internet bağlantılarında  kesinlikle reklam veren operatörün ürünleri kullanılır.

Sosyal Medya Etkisi :

Dünyada konusunda bir benzeri olmayan bu tekneler çok ilgi çekecektir ve tekneler ile gezi yapan kişiler özçekimler ve tekneler üzerlerinde resimlerini çekerek sosyal medyalarda yayınlayacaklardır. Yüksek miktarda paylaşılan resimler reklam getirisi sağlayacaktır.  Teknelerde özçekimlerde görülecek konumda sürücü koltuklarının arkalarında sponsor firmaların reklamları konacaktır.

Reklam Süreleri :

Tekneler üzerine reklam anlaşmaları yıllık olarak yapılır, reklam veren firmanın talepleri doğrultusunda kampanya dönemlerinde görseller değiştirilir. ( yıllık bir adet görsel uygulama ücretsizdir, diğerleri için uygulama bedelleri alınır.

Opsiyonel Reklam Uygulamaları :

  • Tekne içi kurumsal uygulamalar
  • Özçekim reklam alanı logo uygulama
  • Tekne içi ses sistemine reklam cıngılları
  • Tekne içi soğutucuda reklam veren firmanın ürün satışı
  • Tekne internet bağlantısında reklam veren GSM operatörün ürünlerinin kullanılması
  • Sponsor firmanın promosyon ürünlerinin tekne kiralayanlara verilmesi