Design Registered Product
( Tüm Tasarım ve Üretim Hakları TEKNOSGROUP / Nadir DÜLGEROĞLU’na aittir )

Avcılık Serisi SunBird-EW Tekneler ;

Teknos EcoMarine amatör ve profesyonel avcılık için geliştirdiği güneş enerjili ve elektrikli teknelerin üretimini yapmaktadır, elektrik motor sistemli olan teknelerde talepler doğrultusunda fosil yakıtlı motorlar da kullanılmaktadır. Su avcılığı konusunda gerekli olan nitelikler dikkate alınarak özel olarak üretilen teknelerde tasarımlar dünyaya adını duyurmuş ve Ferrari tasarlayan ilk Türk olma özelliğini taşıyan Mehmet TAŞANYÜREK ve Nadir DÜLGEROĞLU tarafından yapılmaktadır. Bu teknelerde, amaca uygun tasarım ve üretimler yapılmaktadır.

Teknos Eco Marine avcı tekneleri :

Tüm tasarım ve imalat hakları TeknosGroup’a ait olan safari ve avcı tekneleri kendi tersanemizde imal edilmekte olup, tamamı yerli tasarım ve imalat olması sebebi ile kullanıcılara sürekli destek sağlanabilmektedir. Balıkçılık için özel olarak tasarlanan teknelerde gerekli kullanım alanları oluşturulmuştur ve donanımlar eklenmiştir. Avcılık için gerekli olan elektronik donanımlar ve balık bulucu sistemler tekneye entegre edilerek avcılık sporu keyifli duruma getirilmiştir. Bu teknelerde kullanıcının her ihtiyacına önem verilmiştir ve her çeşit konfor vardır. Kapsül tekne olmasının avantajı ile tüm yıl boyunca her hava koşulunda kullanılabilir, ısıtma ve soğutma iklimlendirme sistemi mevcuttur. Otomatik açılan ön cam ve arka kapak platform ile avcılıkta verimli kullanım sağlar. Elektrikli deniz araçları konusunda ülkemizde lider olan Teknos Ecomarine, avcı serisi tekneler konusunda da duyarlı davranarak emniyet katsayısı en yüksek ürünü tasarladı.
Dünyada kategorisinde bir emsali daha olmayan avcı teknelerimiz her türlü emniyet ve fonksiyonellik düşünülerek imal edilmektedir. Hobi avcılığı deniz araçları konusunda trend olacak niteliktedir. Çağımızın son teknolojileri ile donatılan araçlar kullanıcıların can emniyetlerini sağlamasının yanı sıra araç takip kolaylığı da sağlamaktadır. Bu tekneler; tasarımları, fonksiyonellikleri ve işletme sistemi olarak dünyada emsalsizdir. Konsepti ile trend oluşturmakta ve prestiji birlikte sunmaktadır. İleri teknolojisi ile kullanım kolaylığı en önemli özelliğidir, tekne dünyanın her yerinden takip edilebilmekte ve müdahale edilebilmektedir.

Gövde Yapısı : Kompozit vakum infüzyon sistem ile üretim,
maksimum mukavamet. Çift katlı batmaz gövde tasarımı

Taşıma Kapasitesi : Dört kişilik

Solar Panel : Esnek, marin seri yüksek verimli

Tahrik Sistemi : Harici montajlı türbin jet sistem

Motor Cinsi : 24-48 Volt AC motor, elektronik kontrol sistemi

Aydınlatma Sistemi : Tüm aydınlatmalar marin seri led teknoloji

Boyutlar : Boy = 350cm, En = 180cm, Yükseklik = 190cm

Tekne alt yapısı ( Air Cavity Teknoloji )

Teknenin gövde alt tasarımı Teknos Eco Marine firmasına aittir ve maksimum enerji tasarrufu sağlamaktadır. Alt tasarımın özelliği, su ile teknenin temasını kesen yapısı sürtünme katsayısını minimum seviyelere düşürmesi ve teknenin su üzerinde daha az enerji ile kaymasını sağlamasıdır. Tekne altına özel bir sistem ile hava üflenmektedir ve bu işlem sadece tekne hareket halindeyken gerçekleşir. Tıkanmaya karşı özel olarak geliştirilen hava subapları uzun ömürlüdür ve korozyon yapmaz niteliktedir. Ayrı bir blower fan ile hava basıncı ve üflemesi gerçekleşir.

Solar Panel Teknolojisi

Esnek nitelikli, lamine marin seri güneş panelleri her türlü hava şartlarına ve ıslak ortama uygun olarak ileri teknoloji ile imal edilmiştir. Tekne tavanında bir adet sabit ve onun altında kayarlı otomatik sistem ile açılan ikinci panel mevcuttur. Tekne kullanım dışıyken veya isteğe bağlı, otomatik olarak ikinci panel öne doğru kayarak daha geniş alan oluşturur ve teknenin ihtiyacı olan elektriği maksimum seviyede güneşten elde eder. Bu konuda dünyanın en gelişmiş ve yüksek verimli panelleri kullanılmaktadır.

Türbin Jet Kompakt Su Tahrik Teknolojisi

Teknenin en önemli sistemlerinin başında gelen tahrik sistemi en son teknoloji ile geliştirilmiş ve birçok sistem tek gövdede toplanmıştır. Motor türbin ile bir bütündür ve tamamen suyun içinde çalışır, ısınma problemi ortadan kaldırılan motor ömrü maksimum seviyelerdedir ve ısınmayan motor maksimum performanstadır daima. Harici bir modül olan türbin sistemi, tekneye çok basit bir uygulama ile monte edilir ve arıza durumunda yenisi ile çok kolay değiştirilir. Tekne çalışma saatleri içinde servis zamanı kaybetmez, tekrar hizmete devam eder.

Motor ve Türbin Sistemi ;

Tekne gövdesine harici olarak takılıp sökülebilen, kızaklı kompakt türbin sistemi özel tasarım olup tüm hakları firmaya aittir. 
Öncelikle denizdeki insanlara ve aynı zamanda deniz canlılarına zarar vermeyecek şekilde tasarlanan türbim sistemi Teknos firması yan kuruluşu Teknotech tarafından geliştirilmiş ve üretilmiştir. Aynı zamanda türbin içindeki motor ve motor sürücüleri tamamen tarafımızdan tasarlanıp imal edilmektedir. Sistemin diğer türbinlerden en büyük farkı, önden gelen basınçlı suyu da kullanarak maksimum performans sağlamasıdır.

GPS Takip ve Uzaktan Kontrol Sistemi

Teknelerin tüm uzaktan takipleri ve kontrolleri GPS teknolojisi ile gerçekleştrilir. Uydu üzerinden çalışan iletişim sisteminde her bir teknenin kendine ait bir kodu vardır ve dünyanın her yerinden takip ve kontrol yapılabilir. İşletmeci bir veya daha fazla işletmesini aynı anda merkezden kontrol edebilir. İşletmeciye firmamız tarafından yazılım yüklenmiş operasyon ve takip amaçlı tablet bilgisayar, sisteme entegre olarak çalışan ve üzerine tabletin monte edildiği ve boyuna asılabilen veya konsol olarak çalışabilen bir joyistik kontrollü uzaktan kontrol ünitesi verilir. Opsiyonel olarak yazılım işletmecinin uzaktan takibi için diğer bilgisayarlara da yüklenir.

GPS Kontrol sistemi uygulamaları;

 • Teknelerin konumlarının takibi
 • Hızlarının kontrolü ve sınırlanması
 • Karadan uzaklaşma mesafe sınırlaması ( sanal bariyer sistemi )
 • Batarya durumunun takibi ( şarj durumu ve ısısı )
 • Motorların takibi, ısınması ve hız kontrolü
 • Teknenin ışıklarının uzaktan açılıp kapatılması
 • Uzaktan arıza takibi
 • Tekne ile interkom ses bağlantısı
 • Teknenin uzaktan kontrol ile sahile yanaştırılması
 • Teknenin kaç saat ve dakika cinsinden kiralama takibi
 • Güneş paneli şarj takibi
 • Dalga seviyesi takibi

Gövde Yapısı ve Teknolojileri;

Teknenin tasarımı dijital ortamda yapılmıştır, kullanıma, su verimliliğine, rüzgar ve su direncine, sürüş emniyetine en uygun sonuca ulaşılmıştır. Dijital ortamda tasarlanan gövde modeli, üretim hatalarını ortadan kaldırmak amacıyla tamamı CNC robot sistemi ile işlenmiştir. Kompozit malzeme gövde, ileri teknoloji vakum infüzyon teknolojisi ile üretilir ve ürün kalitesi homojenliği enüst seviyeye çıkarılır. Alt gövde içi darbelere ve kırılmalara karşı önlem olarak esnek malzeme kaplıdır, su alma riski ortadan kaldırılmıştır. Tekne içi konfor ve kaymazlık sağlayan esnek poliüretan integral antibakteriyel nitelikli malzeme kaplanmıştır. Tüm gövde alev almaz B1 seviye malzemeden üretilmiştir.
Katamaran gövdeler altında uygulanan ,hakları firmamıza ait olup geleceğin sistemini sunmaktadır. Su ile tekne arasına hava üflenerek kaygan bir tabaka oluşturulur ve teknenin alt sürtünmesi tamamen ortadan kaldırılır. Maksimum enerji tasarrufu sağlanır.

Motor Sürücü Teknolojileri;

Teknos Ecomarine teknolojilerinin en önemli sistemlerinden olan kendi tasarım ve üretimi motor ve motor sürücüleri %95 verim ile çalışmaktadır. Düşük voltaj yüksek akım sistem kullanım esnasında güvenlik sağlamasının yanısıra çok fonksiyonlu kontrol imkanı sunar. Islak ve nemli ortamlar için özel olarak tasarlanan ve üretilen sistemler, bakım gerektirmez ve uzun kullanım ömrüne sahiptirler. Tork ve hız kontrolü fonsiyonu gereksiz enerji kayıplarına engel olmaktadır ve aynı zamanda teknenin kapasitesinin üzerinde hızlara çıkmasına imkan verir.

Denge ve Stabilizasyon Sistemi ;

Teknelerde en önemli etken, denge unsurudur, birçok küçük tekne bu sebeple batmaktadır. Teknelerimizde otomatik denge ve stabilizasyon sistemi mevcut olup, dört adet su tankı ile teknenin genel dengesini ayarlamatadır ve içindeki kişilerin yer değişmesi sonucu bozulan dengeyi otomatik olarak kendisi sağlar. Stabil sürüş konforu emsalleri arasında tekneyi ayrıcalıklı kılar.